Підсумки тижня початкового навчання
Найважливішим завданням сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитися над тим, як підтримувати інтерес молодших школярів до навчання.
Одним з найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення предметних тижнів у початковій школі.
Цікаво, весело та пізнавально для здобувачів освіти упродовж 22-26 листопада було проведено Тиждень початкової школи.
Конкурси, ігри, змагання розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними. Кожен день мав свою тематику.
Ознайомили з планом проведення Тижня початкових класів пройшло у кожному класі окремо. План містив багато цікавих та змістовних заходів, в яких взяли участь учні 1-4класів. І вже по завершенню тижня можна сказати, що сподівання учасників на отримання позитивних емоцій справдилися.
Кожен день мав певне спрямування:
День посмішки та обіймів, День моєї України, День умілих ручок, День іграшки, День любителів природи.
Навіть самі назви днів тижня говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися в учнівських колективах. Режисерами-постановниками виступали класоводи . Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити Тиждень початкової школи справжнім святом як для дітей, так і для дорослих.
Перший день - День посмішки та обіймів, в рамках якого класоводами 1-4 класів на перервах та уроках формувалися навички самоконтролю, розвивалися вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати. Надовго запам'ятається дітворі акція «Виготов та подаруй смайлик своєму другові» та фото-челендж «Обійми мене і посміхнись». Учні дарували смайлики старшим і молодшим своїм друзям, вчителям і батькам.
Другий день тижня був присвячений Дню України. Було чимало бажаючих декламувати вірші про Україну. А ще більше дітей взяли участь у виконанні розмальовок до улюблених казок. У дружній атмосфері пройшла інтелектуальна гра «Знавці української мови» між командами 3 і 4 класів.
Наступний день – День умілих ручок. Протягом цього дня класоводи зробили виставки творчих робіт своїх вихованців «Світ моїх захоплень», виробів «Кольорові цеглинки». Першокласники із класоводом Бабак Л. М. малювали школу майбутнього, інші класи виготовляли аплікації з геометричних фігур.
Четвертий день - День іграшки, був безмірно позитивним. У молодшому шкільному віці елементи гри підвищують працездатність, сприяють фізичному розвитку дітей, формують в них конкретні уявлення про явища навколишнього світу, полегшують оволодіння абстрактними поняттями. Щоб зацікавленість учнів до навчання не знижувалася, вчителі організували багато цікавих логічних задач, ігор, віршованих задач, проводили інтелектуальні перерви (розгадування кросвордів, ребусів, загадок, настільні ігри), організовували веселі ігрові перерви «Моє здоров’я». А ще діти знайомили однокласників з улюбленими іграшками.
Заключний день тижня – День любителів природи. Цього дня працювала художня студія «Намалюй свого домашнього улюбленця, зроби фото із ним», діти складали список кличок домашніх тварин. Цікавим відкриттям було те, що клички майже не повторювалися.
Оскільки зима не за горами, учительки організували акцію «Допоможемо птахам узимку». Діти принесли годівнички та корм для пташок.
Переможці були нагороджені грамотами. Всі інші учасники отримали подяки за активну участь у проведенні заходів Тижня початкової школи.