Підсумки тижня української мови та літератури
З 03 по 13 березня 2020 року вчителями-словесниками під гаслом «Мова – духовне багатство народу» (В. Сухомлинський) був організований і проведений Тиждень української мови та літератури, з метою донести до учнів красу і багатство рідної мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; розширити кругозір учнів та поглибити знання життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка, підвищувати рівень декламаторських здібностей, сприяти самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі тижня; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя. Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить цікава і насичена. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, із задовленням розгадували кросворди, ребуси, вікторини, читали вислови та цікавинки про мову, учням запам’яталися творчі перерви.
На загальношкільній лінійці вчителі-словесники урочисто оголосили про відкриття Тижня української мови та літератури, ознайомили з основними заходами, закликали брати активну участь як учнів, так і вчителів закладу. Вчителями з учнями організовано інформаційний стенд та рубрики «Розгадування ребусів, кросвордів, вікторин», «Творчі перерви».
03 березня 2020 року, учні 1-11-х класів взяли участь в українознавчій грі «Соняшник».
05 березня 2020 року, в закладі освіти проведено шкільний етап конкурсу читців-декламаторів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській», де учні 1-10-х класів декламували поезії про українську мову та залюбки інсценізували уривки з творів Тараса Шевченка. Переможцем шкільного етапу конкурсу читців-декламаторів стала учениця 10 класу Усик Світлана (вчитель Цимбалюк Л.І.), яка представляла наш заклад на районному огляді-конкурсі читців-декламаторів.
Між учнями 5-6 класів проведено змагання юних лінгвістів «Лінгвістичний калейдоскоп» (вчитель Андрощук М.С.).
Між учнями 8-9 класів проведено вікторину «Кращий знавець творчості Тараса Шевченка» (вчитель Мудра Н.І.).
У рамках Шевченківських днів вчителем Цимбалюк Л.І. був проведений урок-захист навчального проєкту учнями 10 класу «Шевченко – національна гордість українців». Основною метою цього проєкту було: виховувати почуття поваги до життєвого подвигу Т. Шевченка. Учні зіставляли факти з життя поета та робили висновки, проводили пошукову роботу та відповіли на поставлене проблемне питання проєкту.
Учні 5-6 класів із задовленням брали участь у конкурсі малюнків «Ілюстрації до український творів».
Учні старших класів взяли участь в онлайн-олімпіадах з української мови та літератури на освітніх платформах «Всеосвіта», «На урок».
Спільно зі шкільною бібліотекою вчителі-словесники підготували виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «О мово моя, як спів солов’я». З неї можна було дізнатись про видатних учених-філологів (любителів слова), розглянути «Орфографічний, тлумачний та інші словники української мови».
Тиждень був цікавим, захоплюючим, пізнавальним. Вчителі української мови та літератури показали нові педагогічні технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які вони використовують у своїй педагогічній праці з метою розвитку креативності учнів.
На загальношкільній лінійці було нагороджено грамотами переможців конкурсів та найактивніших учасників предметного тижня.
Марафон шкільних заходів завершився, але не завершується вдосконалення літературної української мови. Мова – безцінний скарб, який ми отримали у спадщину і мусимо передати далі. Чистота нашого мовлення, залежить тільки від нас, нашого бажання ставати кращими. Ставаймо кращими – будьмо українцями, будуймо Україну!